|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Screen Size: | No Screen |
| Use: | Automotive |
Suppliers with verified business licenses
| Working voltage: | +3.4~4.2VDC |
| Backup battery: | Rechargeable 3.7V 400mAh Li-ion battery |
| Dimension (main unit): | Diameter 55mm |
| Weight (main unit): | 33g |
| GSM frequency: | 2G: 850MHz/900MHz/1800MHz/1900MHz 4G: LTE-FDD:B1/B2/B3/B4/B5/B7/B8/B12/B13/B18/ B19/B20/B25/B26/B28/B66 LTE-TDD:B38/ B40/B40/B41 |
| GPS sensibility | -162dBm |
| GPS receiving channel | 56 channels |
| Positioning accuracy | ≤10m (wide-open area) |
| Speed accuracy | ≤0.1M/S (wide-open area) |
| Positioning mode | Auto 2D/3D |
| Hot start | 1 sec., average |
| Warm start | 2 sec., average |
| Cold start | <30sec., average |
| Working temperature: | -20 ~ 85ºC |
| Humidity: | 0 ~ 95% |






