|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | 1 Year |
| Warranty: | 1 Year |
Suppliers with verified business licenses
| Working voltage | +10.0 ~+60VDC |
| GSM Frequencies | 3G(WCDMA)850MHz/900MHz/1900MHz/2100MHz |
| Working temperature | -20 ~ 85 centigrade degree |
| Inside Backup battery | Rechargeable 3.7V 320mAh Li-ion battery |
| Size of the main unit | 66.7*48.0*27.0mm |
| Weight | 55g |
| GPS Chip | U-Blox 7 |
| Receiving sensibility | -162dBm |
| Receiving Ways | 56 Channels |
Page 16 Working frequencies |
1575.42Mhz C/A(GPS) |
| Positioning accuracy | ≤10m (wide-open area) |
| Speed accuracy | ≤0.2M/S(wide-open area) |
| Positioning mode | Auto 2D/3D |